آموزش رایگان مدیریت MBA - DBA

mba مخفف چیست ؟ کاربردها و فرصت های شغلی با مدرک MBA

همان طور که می دانید امروزه mba یکی از مهم ترین مهارت ها در مدیریت حوزه شغلی می باشد بنابراین در نظر داشته باشید که دوره مدیریت به عنوان یکی از موارد کاربردی در زندگی افراد می باشد ، مدیریت حرفه ای بازرگانی یکی از با اهمیت ترین آموزش هایی که افراد می خواهند کسب و کاری برای خود راه اندازی نمایند و بتوانند در آن مدیریت کسب و کار خود را بر عهده گیرند.

با گسترش روزافزون موسسات برگزارکننده دوره‌های MBA، موسسه گام اندیشه نیز در تلاش است تا با افزودن سرفصل‌های جدید، راندمان خود را ارتقا بخشد. در ادامه، به معرفی دوره‌های پرمخاطب و کاربردی MBA پرداخته‌ایم.

MBA مخفف عبارت Master of Business Administration است که معادل فارسی آن کارشناسی ارشد مدیریت حرفه‌ای بازرگانی می‌باشد. این رشته دارای گرایش‌های متعددی است که با توجه به گرایش‌های گوناگون، دروس متعددی در آن تدریس می‌شود.

به طور مثال، در گرایش کمی این رشته، دروسی همچون اقتصاد، آمار، تجزیه و تحلیل داده‌ها، امور مالی و حسابداری تدریس می‌شود و در گرایش کیفی، مباحثی که بیشتر مربوط به کسب و کار هستند، مانند رهبری، رفتار سازمانی، اخلاق در روابط، ارتباطات، مدیریت و کارآفرینی آموزش داده می‌شوند.

دوره مدیریت mba چیست ؟

آموزش 

انتخاب بین دو رشته مدیریت MBA و مدیریت اجرایی به شرایط و اهداف فرد بستگی دارد. اگر قصد دارید وارد دنیای مدیریت شوید یا دانش خود را در این زمینه ارتقا دهید، مدیریت MBA گزینه مناسبی برای شماست. اما اگر یک مدیر با تجربه هستید و قصد دارید مهارت‌های خود را در زمینه‌های مختلف مدیریت ارتقا دهید، مدیریت اجرایی گزینه مناسبی برای شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *